Ładna pogoda, coraz wyższa temperatura i dłuższe wieczory. Nadchodzi idealny czas na grilla. Uwielbiany okres przez większość osób posiadających ogrody czy duże tarasy, albo osób, którzy są szczęśliwymi właścicielami jednego lub drugiego. Jak przygotować się do sezonu grillowego?
Mięsa na Wielkanoc to obowiązkowa pozycja na świątecznym stole. Pasztet, aromatyczna kiełbasa, domowe wędliny, schab to jedne z niewielu wspaniałości, które podajemy naszym gościom podczas niedzielnego śniadania Wielkanocnego. Mięsa pieczone czy gotowane są tak samo ważne co potrawy przygotowywane z jajek, których również nie może zabraknąć w święta Wielkiej Nocy.
Boczkiem nazywana jest część półtuszy wieprzowej, jak również potrawy z niej otrzymywane. Ten rodzaj mięsa jest bardzo często stosowany w kuchni, nie tylko polskiej, ale i zagranicznej. Najczęściej występuje pod postacią bekonu, który zdecydowanie kojarzy się z kuchnią brytyjską i amerykańską. Boczek stanowi doskonałą alternatywę dla szynki, bowiem doskonale komponuje się z pieczywem i jest chętnie wykorzystywany do różnego rodzaju przekąsek. Cechą charakterystyczną boczku jest jego aromatyczny i niepowtarzalny smak. Decydując się na zakup tego popularnego przysmaku, należy wiedzieć, że występuje w wersji pieczonej i gotowanej. Na który się zdecydować i czym się różnią wspomniane propozycje? O tym w niniejszym artykule.
Boże Narodzenie to najbogatsze święto w sensie kulinarnym. W Wigilię z reguły na stole serwowane są tylko dania wielkopostne, a od 25 grudnia na stołach nie brakuje dań mięsnych. Choć coraz częściej Polacy robią wyjątki i coraz chętniej sięgają po dania mięsne także w trakcie kolacji Wigilijnej.
Pasztet jest kochanym przez Polaków wyrobem mięsnym, który smakuje doskonale jako dodatek do pieczywa, ale również w wersji solo. W jego składzie znajduje się mięso oraz różnego rodzaju podroby. Podawany jest zarówno w wersji na zimno, jak i na ciepło.
Na rynku dostać można przeróżne odmiany pasztetu. Zaczynając od najbardziej tradycyjnych, czyli drobiowych, przez te z dziczyzny, wieprzowiny czy wołowiny, kończąc na warzywnych. Który z nich cieszy się największą popularnością? Na to pytanie odpowiemy w niniejszym artykule.
Wędzona kiełbasa to przysmak towarzyszący ludziom nie tylko na co dzień, ale również przy okazji ważnych uroczystości. Świetnie komponuje się zarówno z prostymi dodatkami, jak i tymi bardziej wyszukanymi, dzięki temu jest bardzo uniwersalna. Nie jest jednak mdła w smaku — aromat wędzenia dodaje jej nadzwyczajnego charakteru. A jak wygląda proces wędzenia kiełbasy?
Szukasz pomysłu na uroczysty obiad dla całej rodziny, który nie tylko będzie rozpływał się w ustach gości, ale również nie będziesz musiał spędzać całego dnia w kuchni? Żeberka w sosie orzechowo - miodowym mogą być idealnym rozwiązaniem! Smak kruchego, soczystego mięsa doskonale kontrastuje ze słodyczą sosu, tworząc wyjątkową mieszankę na talerzu.
Wiosna jest jedną z najpiękniejszych pór roku. Przyroda budzi się do życia, na drzewach pojawiają się pąki, a ptaki zaczynają śpiewać umilając nam czas. Taka sceneria jest idealna do tego, żeby wziąć pod pachę kocyk, wiklinowy koszyk ze smakołykami i wyruszyć na piknik.
Piknik jest doskonałą formą spędzania wolnego czasu i idealnym pomysłem na wypoczynek. Nieodłącznie wiąże się on także z jedzeniem, a jak wiadomo przekąski na świeżym powietrzu są najsmaczniejsze!
Trudno jest wyobrazić sobie koszyczek wielkanocny bez tradycyjnych potraw, a w tym między innymi wędlin i kiełbas. Powiązanie tych świąt z daniami mięsnymi wydaje się być naturalne - podczas tych kilku dni, prawie każdy Polak zajada się wyrobami wędliniarskimi, zachwycając się ich smakiem i drzewnym zapachem, pobudzającym w nim wspomnienie rodziny i dzieciństwa.