Boczek - pieczony czy gotowany

15.02.2022

Boczek — pieczony czy gotowany?

Boczkiem nazywana jest część półtuszy wieprzowej, jak również potrawy z niej otrzymywane. Ten rodzaj mięsa jest bardzo często stosowany w kuchni, nie tylko polskiej, ale i zagranicznej. Najczęściej występuje pod postacią bekonu, który zdecydowanie kojarzy się z kuchnią brytyjską i amerykańską. Boczek stanowi doskonałą alternatywę dla szynki, bowiem doskonale komponuje się z pieczywem i jest chętnie wykorzystywany do różnego rodzaju przekąsek. Cechą charakterystyczną boczku jest jego aromatyczny i niepowtarzalny smak. Decydując się na zakup tego popularnego przysmaku, należy wiedzieć, że występuje w wersji pieczonej i gotowanej. Na który się zdecydować i czym się różnią wspomniane propozycje? O tym w niniejszym artykule.

W jaki sposób obrabiany jest boczek?

 

Podstawową czynnością, jaką należy wykonać przed transportowaniem czy też składowaniem boczku, jest jego obróbka. Ten proces jest konieczny ze względu na surowe części, które bez obróbki wstępnej nie będą możliwe do przechowywania, transportu, a w szczególności konsumpcji. Surowy boczek można parzyć, wędzić lub opiekać, jeśli jednak chcemy wykorzystać go do bezpośredniego spożycia, należy go uprzednio usmażyć, upiec bądź ugotować.

Czy boczek jest niezdrowy?

 

Istnieje powszechne przekonanie, że boczek ze względu na ilość kalorii jest niezdrowy i nie należy go stosować w nadmiarze. Warto jednak zaznaczyć, że jest niezwykle pożywny i bogaty w białko oraz tłuszcze. Dlatego spożywanie boczku w rozsądnej ilości nie przynosi negatywnych i niepożądanych skutków.

Boczek pieczony czy gotowany?

 

Jaki boczek warto wybrać, czyli główne pytanie naszego artykułu. Na samym początku warto zaznaczyć, iż odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ wszystko uzależnione jest od indywidualnych preferencji dotyczących smaku oraz sposobu przygotowania. Pragniemy natomiast zaznaczyć, iż niezależnie od metody jego przygotowania, za każdym razem smakuje tak samo dobrze.

 

Wyznacznikiem smaku jest odpowiednia obróbka oraz właściwy przepis przyrządzania. W Internecie dostępnych jest wiele przepisów, które szczegółowo opisują proces przygotowywania boczku. Istotną rolę odgrywają również przyprawy, takie jak czosnek, majeranek czy liść laurowy, bowiem to one nadają głębokiego i oryginalnego smaku oraz aromatu.

 

Jeśli nie chcą Państwo samodzielnie dokonywać obróbki boczku, zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty, w której dostępny jest boczek w każdej postaci. Receptura jego przygotowania jest znana od wieków i opiera się na domowych sposobach, dzięki czemu boczek charakteryzuje się smakiem, który pokochają nawet najbardziej wymagający smakosze.

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl