Czas na grilla!

25.05.2022

Od czego zacząć przygotowania?

 

Rozpocznij przygodę z grillowaniem od dokładnego oczyszczenia i przygotowania swojego sprzętu. Jeżeli dopiero został on zakupiony lub na spotkaniu grillowym to nie Ty pełnisz funkcję gospodarza, ten krok możesz oczywiście pominąć. Następnie warto sprawdzić, czy wszystkie elementy są kompletne, nie ma żadnych uszkodzeń i czy wszystko funkcjonuje prawidłowo. Dodatkowo można zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria dla fanów grillowania, takie jak termometr elektroniczny czy kosz do smażenia frytek. Należy też uzupełnić zapasy po zeszłym sezonie, jeżeli jest taka konieczność.

 

Warto też wspomnieć o odpowiedniej pielęgnacji ogrodu lub oczyszczeniu tarasu przed rozpoczęciem grillowania, aby stworzyć przytulną i przyjazną atmosferę dla gości. Grill to doskonały sposób na urozmaicenie posiłków i możliwość na miłe spędzenie czasu z przyjaciółmi.

 

Co warto przygotować na grillu?

 

Żadne grillowanie nie może obejść się bez przygotowania kiełbasy. W odpowiedni sposób przyrządzona lub w wersji klasycznej z domową sałatką jest absolutnym klasykiem. Jednak poza kiełbasą, na grillu można przyrządzić szereg innych mięs. Nie warto sugerować się czy dane mięso jest tłuste czy też nie - prawie każde nadaje się na grilla. Tłuszcz pod wpływem ciepła zostaje wytopiony, dzięki czemu mięso staje się miększe, soczyste i kruche. To, na jakie mięso się zdecydujemy, jest kwestią upodobania. Do mięs tłustych zaliczane są produkty wieprzowe. Te które najlepiej nadadzą się podczas grillowania, to rumsztyk, stek wieprzowy, boczek czy żeberka. Grillowanie i przyprawy wydobędą z nich unikalny smak.

 

Jak przyrządzić wieprzowinę na grillu?

 

Wieprzowinę najlepiej jest przyrządzać na grillu pod przykryciem - gwarantuje to równomierność upieczenia się mięsa. W zależności od rodzaju mięsa, czas pieczenia jest różny. Mięso z kośćmi pieczemy aż do momentu, kiedy przy kości po nacięciu mięso nie będzie czerwone. Steki wieprzowe pieczemy średnio od 5 do 10 minut na każdej ze stron. Mięsa wieprzowe najlepiej smakują, kiedy są odpowiednio przyprawione lub zamarynowane, dlatego warto poświęcić trochę czasu przed grillowaniem na odpowiednie przygotowanie produktów.

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktową i zaopatrzenie się w niezbędne do grillowania wyroby mięsne!

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl